Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Międzynarodowa Konferencja Naukowa


23-08-2012

Prawo pracy a prawo międzynarodowe. Transgraniczność stosunku pracy

REKLAMA

 

Kazimierz Dolny

26-27 maja

Szanowni Państwo!

Katedra Podstaw Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego przy Instytucie Europeistyki Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Koło Naukowe Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego i Koło Naukowe Studentów Prawa KUL mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów i pracowników naukowych Wydziałów Prawa polskich i zagranicznych Uniwersytetów, zainteresowanych zagadnieniami międzynarodowego aspektu prawa pracy, do udziału w:

 

Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Prawo pracy a prawo międzynarodowe. 

Transgraniczność stosunku pracy”

 

która odbędzie się w dn. 26-27 maja 2012 r. w Domu Pracy Twórczej KUL
w Kazimierzu Dolnym.

 

Wielość norm międzynarodowych dotyczących prawa pracy i ich ogromny wpływ na krajowe prawo pracy daje asumpt do podjęcia rozważań na temat różnic i podobieństw pomiędzy obydwiema dziedzinami, oraz rezultatów
i wzajemnej korelacji.

 

Zamiarem organizatorów Konferencji jest próba interpretacji norm  międzynarodowego prawa pracy oraz wskazanie ich powiązań i rodzajów relacji z krajowym prawem pracy.

 

Konferencja poświęcona będzie zarówno teoretycznej problematyce relacji pomiędzy obydwiema dziedzinami, prawem pracy a prawem międzynarodowym, jak również analizie konkretnych, praktycznych aspektów transgraniczności relacji prawa pracy. 

Dyskusja, jaką pragniemy podjąć w ramach Konferencji, dotyczyć będzie zagadnień takich, jak:

  • współczesne i historyczne regulacje stosunku pracy na tle prawa międzynarodowego, a także postulaty de lege ferenda,
  • regulacje stosunku pracy na tle różnych systemów prawnych, ich wzajemne korelacje i znaczenie dla pracowników i pracodawców,
  • regulacje roszczeń pracowniczych na tle prawa międzynarodowego,
  • inne roszczenia wynikające ze stosunku pracy na gruncie prawa międzynarodowego.

W ramach opłaty konferencyjnej (stawki opłat określone w formularzu zgłoszeniowym) Organizatorzy zapewniają Uczestnikom nocleg w Domu Pracy Twórczej, a także obiad pierwszego dnia Konferencji oraz śniadanie i obiad drugiego dnia. W planie Konferencji znajduje się również zwiedzanie Kazimierza Dolnego – perły polskiego renesansu.  

 

Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu proszone są o przesłanie formularzy zgłoszeniowych na adres mailowy konf.pppm@gmail.com do dn. 30 kwietnia. Organizatorzy przewidują wydanie publikacji spełniającej wymogi monografii, uzależniając je od liczby, poziomu merytorycznego i terminowości nadsyłania prac przez autorów.


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.