Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Efektywność energetyczna w prawie polskim


14-11-2011

11 sierpnia 2011 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o efektywności energetycznej.

REKLAMA

Celem ustawy o efektywności energetycznej jest  stworzenie ram prawnych dla działań na rzecz wzrostu efektywności energetycznej gospodarki, racjonalizację cen dla odbiorców końcowych. Ustawa powinna mieć też pozytywny wpływ na zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim, szczególnie w sektorach o wysokiej energochłonności.

Ponadto ustawa wprowadza system świadectw efektywności energetycznej, tzw. białych certyfikatów, nawiązujących do zielonych -przysługujących za produkcję energii ze źródeł odnawialnych, oraz czerwonych - za łączną produkcję prądu i ciepła. Takie świadectwa mogą otrzymać m.in. przedsiębiorstwa, które zmniejszyły zużycie energii dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie. Organem właściwym ds. świadectw efektywności energetycznej jest Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

źródło: Dz. U. Nr 94, poz. 551


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.